nurtujące pytania

Luźne rozmowy na wszelkie tematy...

Moderatorzy: Coremeil, Michał Marciniak, Maks Kocot, wimmer

Postprzez arpoplawski » 2008-07-06, 22:02

Co z planetą X kiedyś się o tym dużo mówiło a teraz to jak by tabu , drugie pytanie- trzy lata temu słońce zmieniło obroty na przeciwne na horyzoncie było widać jego dziwne ruchy jak skacząca piłka nas to czeka w 2012 co na ten temat Pozdrawiam Andrzej
arpoplawski Offline


-#Nowy
-#Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2008-07-06, 17:27
Lokalizacja: lubin

Postprzez Klara » 2008-07-07, 19:07

Właśnie, waśnie! Mnie już w szkole fizyk pocieszał, że już i tak nie zdążę żadnych studiów skończyć, bo nie przeżyjemy tego... Bardzo różne rzeczy można na ten temat usłyszeć. W większości przerażające bzdury, więc jakieś sensowne konkrety by się przydały. Carpe diem czy jednak do książek? ;)
Klara Offline


-#Nowy
-#Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2008-05-27, 18:20

Postprzez deep_space » 2008-07-07, 20:55

arpoplawski napisał(a): trzy lata temu słońce zmieniło obroty na przeciwne
dobre - nawet bardzo dobre :-D :-D :-D

Klara napisał(a):Carpe diem czy jednak do książek? ;)

polecam łapać karpia z ksiązką w ręce ;-) wtedy wędkowanie nie jest tak nudne :-D

P.S.
Tak na marginesie - to powazne pytania ?? ;-)
....................................................................
deep_space Offline

Avatar użytkownika
-#20%
-#20%
 
Posty: 101
Dołączył(a): 2008-05-25, 22:18
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Lejcyn » 2008-07-07, 21:02

arpoplawski napisał(a): trzy lata temu słońce zmieniło obroty na przeciwne na horyzoncie było widać jego dziwne ruchy jak skacząca piłka nas to czeka w 2012 co na ten temat Pozdrawiam Andrzej


arpoplawski - chyba nie masz trzech lat - bo bardzo ladnie bys pisal jesli chodzi o taki wiek... czemu piszesz ze nas to czeka ? a trzy lata temu to wg Ciebie nie spotkalo ?

Zauwazyles moze jakies objawy tego na wlasnej skorze ? zawroty glowy, podwyzszona temperatura ciala ?

Czy Ty wogole wiesz co piszesz ? Jesli Ziemia zaczela by sie krecic w druga strone to uwierz mi - ze juz bys na POA nic nie napisal...

Pozdrawiam
Lejcyn
Lejcyn Offline

Avatar użytkownika
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 131
Dołączył(a): 2008-04-16, 20:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez arpoplawski » 2008-07-07, 22:36

Mam mało czasu na czytanie a o rybach już nie wspomnę, dużo pracuje ,na zajmowanie się astronomią która zawsze mnie fascynowała też nie miałem wcześniej czasu .Poświęciłem swój czas wyszukiwaniu niesamowitości tego świata.Dotarłem do książek które zachowały się z pożaru biblioteki Aleksandryjskiei,,mam kontakt z ludzmi którzy podróżują astralnie jeżeli wiecie o czym mówię, dla tego też poszukuje nowych mądrych myśli.Zajmuje się parapsyhologią duchowo podróżuje kiedy już muszę.Mogę przekazać trochę swojej wiedzy ale w zamian chętnie skorzystam jak pozwolicie z Waszej.Teraz poważnie czy wiecie coś na temat martwego miasta lub miasta śmierci tak je nazywali Indianie ,jest to dowód na istnienie wysoko rozwiniętej cywilizacji która zamieszkiwała ziemie przed poprzednim kataklizmem.To już nie bajki i nie książeczki dla dzieci. Pozdrawiam Andrzej :roll: :?: :roll: :-(
arpoplawski Offline


-#Nowy
-#Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2008-07-06, 17:27
Lokalizacja: lubin

Postprzez deep_space » 2008-07-07, 23:35

arpoplawski napisał(a):Teraz poważnie czy wiecie coś na temat martwego miasta lub miasta śmierci tak je nazywali Indianie ,jest to dowód na istnienie wysoko rozwiniętej cywilizacji która zamieszkiwała ziemie przed poprzednim kataklizmem.


hmmm martwe miasto - rozumiem ze skoro Indianie to chodzi o cywilizacje Azteków??
Bo wątpie zeby chodziło Ci o martwe miasta z mniej wiecej V wieku p.n.e.- w Syrii bo o Indian tam trudno prędzej Arabowie.

Czy mógłbyś roszerzyć nieco temat ?
....................................................................
deep_space Offline

Avatar użytkownika
-#20%
-#20%
 
Posty: 101
Dołączył(a): 2008-05-25, 22:18
Lokalizacja: Leszno

Postprzez arpoplawski » 2008-07-08, 22:58

Na wejściu Wielkiego Kanionu strzeżone pilnie przez wojsko po wojnie secesyjnej od 1846 roku ogrodzone pomierzone przez wojskowych geodetów .I tu się zaczyna historia.Jeden z geodetów podczas pomiarów wpada do która była przykryta czymś w rodzaju klapy o wymiarach 2,5na 2.5m mocno spróchniałej.I tu pierwsze zaskoczenie .Sztolnia miała około 150 m głębokości . W normalnych warunkach już by nie żył . Jak opisuje później ..Leciałem jakby w zwolnionym tempie i lądowanie było bardzo łagodne.Pozbierałem się zapaliłem pochodnie i to co zobaczyłem zaparło mi dech.Byłem w podziemnym mieście z ulicami domami jak by mieszkali tu ludzie ale chwilowo gdzieś poszli...tyle cytatu.Znaleziono tam duże ilości złota w sztabach takich jak obecnie przechowujemy w bankach waga i wielkość .Ludzi zmumifikowanych zachowanych w stanie nienaruszonym tylko ich wzrost to od 9 stu do 11" tj 2.7m do12 stup to jest 3,6m mieli wszystkie media i urządzenia które wtedy nie były jeszcze rozpoznawalne.Zapytacie jak się wydostał na powierzchnię tok samo wszedł do sztolni z myślą że będzie wołał o pomoc . ale to było nie potrzebne.Dziwna siła z taką samą prędkością wyniosła Go na górę.Po 100 latach w roku 1946 zrobiono następną ekspedycję zrobiono dokładny opis zdjęcia .Końcowe stwierdzenie jednego z naukowców brzmiało tak ...do wytapiania złota metali i gotowania używano fal radiowych. Według Platona wymiary pasują do Atlantów Oni wiedzieli że po katakliżmie ich terytorium to będzie biegun. O górnym mieście opowiem w następnym wejściu.Pozdrawiam Andrzej :shock: :?: :roll: :roll:
arpoplawski Offline


-#Nowy
-#Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2008-07-06, 17:27
Lokalizacja: lubin

Postprzez Coremeil » 2008-07-09, 19:42

arpoplawski napisał(a):Jeden z geodetów podczas pomiarów wpada do która była przykryta czymś w rodzaju klapy o wymiarach 2,5na 2.5m mocno spróchniałej.


:shock: że co?

Czytam to ale sam nie wiem o czym czytam :-?
Coremeil Offline

Avatar użytkownika
-#40%
-#40%
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2008-04-15, 20:30
Lokalizacja: Rumia

Postprzez deep_space » 2008-07-09, 20:21

Coremeil rozszyfruje Ci :

Jeden z geodetów podczas pomiarów wpada do dziury która była przykryta czymś w rodzaju klapy o wymiarach 2,5x2,5m, czas dał o sobiez znać i z lekka jej sie spróchniało :-P

Tak to niestety juz jest jak to co sie chce napisac jest juz w głowie ale palce nie nadązają klepac w klawiature - sam tak często mam dlatego kazdego posta zawsze przed wysłaniem czytam i poprawiam :-P

Mnie interesuje co innego:
arpoplawski napisał(a):Według Platona wymiary pasują do Atlantów Oni wiedzieli że po katakliżmie ich terytorium to będzie biegun.

jakie wymiary - czyżby skrót myslowy i chodzi o te 3,6m ??
no i Wielki Kanion to chyba nie biegun :) bo skoro ci Atlanci mieli taki sprzęt to nie mogli sie walnąć o te "kika" stopni szerokosci geograficznej

Ale ogólnie fajny tekst fajna historia ale chyba z rodzaju S-F.
deep_space Offline

Avatar użytkownika
-#20%
-#20%
 
Posty: 101
Dołączył(a): 2008-05-25, 22:18
Lokalizacja: Leszno

Postprzez arpoplawski » 2008-07-09, 22:36

Witam widzę że forma przerosła treść , bawcie się dobrze. Zapomniałem że to wakacje więc poważne tematy nie na czasie . Komiksy, może to mniej męczące .Pozdrawiam Andrzej
arpoplawski Offline


-#Nowy
-#Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2008-07-06, 17:27
Lokalizacja: lubin

Postprzez deep_space » 2008-07-09, 22:50

Prędzej treść przerosła forme bo zupełnie powaznie to w tym co napisałeś jest mnóstwo niescisłosci, zero nazw, zero danych, zero nazwisk, zero dokładnego połozenia geograficznego (wejscie wielkiego kanionu to bardzo ogólne dane), same domysły i spostrzezenia typu ktoś tam coś tam widział ale nie wie czy ktoś mu o tym nie powiedział.
Niestety takie informacje mnie nie przekonują, aczkolwiek nie mówie stanowczego NIE ;-)
....................................................................
deep_space Offline

Avatar użytkownika
-#20%
-#20%
 
Posty: 101
Dołączył(a): 2008-05-25, 22:18
Lokalizacja: Leszno

Postprzez arpoplawski » 2008-07-10, 21:34

Witam Chciał byś gotowe ,nie tak zaraz.Pogłówkuj trochę. Mnie to zajęło ponad 10 lat.Może kiedyś resztę dopowiem . Na razie to się nie wysilacie ba wakacje. A może z innej beczki. Planeta X 10 planeta naszego gwiazdozbioru :?: :roll: Jedna z najdziwniejszych planet .Przybliża się do układu słonecznego raz na 3600 lat . Będzie do grudnia 2008 . Zacznie się na dobre era wodnika .Zła energia cześciowo opuści ziemie .Dodajcie coś do tego.Pozdrawiam Andrzej :-P
arpoplawski Offline


-#Nowy
-#Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2008-07-06, 17:27
Lokalizacja: lubin

Postprzez deep_space » 2008-07-10, 23:23

też moge napisac "chciałbyś gotowe, nie tak zaraz.Mnie astronomia i sprawy z tym zwiazane zajmują juz ponad 13 lat . pogłówkuj troche"
Ale nie o to tutaj chodzi :mrgreen:

arpoplawski napisał(a):Planeta X 10 planeta naszego gwiazdozbioru Jedna z najdziwniejszych planet

Po pierwsze - naszego Układu jak juz a nie gwiazdozbioru
Po drugie - nie 10 planeta a 9 :-D
Po trzecie - jesli juz to planeta karłowata a nie Planeta ("planety karłowate" nie są "planetami" i ma zostać dla nich wymyślone nowe określenie).
po czwarte - Istnienie Planety X l(ub Nibiru albo Marduk - jak wolisz) jest mało prawdopodobne, jesli juz coś takiego sie znajduje sie w naszym Układzie Słonecznym to jest to raczej jakiś wiekszy obiekt z pasa Kuipera, zresztą ostatnio było o tym głosno i miedzy innymi w zwiazku z tym Zgromadzenie Ogólne Międzynarodowej Unii Astronomicznej (IAU) zdecydowało sie na zmiany w systematyce ciał niebieskich naszego układu wynikiem czego mamy 8 Planet a nie 9 - długo by mozna było sie na ten temat rozwodzić - wystarczy poszukac w necie i wszystko jest jasne.

Zresztą juz znaleziono obiekt za Plutonem który ma 1,5 jego masy i obiega słonce raz na około 560 lat , oddalony jest 14,5 mld km od Słońca, jego orbita jest nachylona do płaszczyzny orbit Planet około 45 stopni i początkowo został uznany za następną planetę - oznaczono go symbolem 2003UB313,



Co do ery wodnika i z tym zwiazanymi sprawami - kiedyś ktoś na innym forum jako ciekawostke wrzucił ten oto filmik :
http://video.google.com/videoplay?docid ... plindex=87

znajdziesz tam coś na temat m.in ery wodnika, ogólnie całkiem ciekawy chociaz wiekszość , zdecydowana wiekszość to moim zdaniem szukanie taniej sensacji

P.S.
Kto ma wakacje ten ma wakacje , dla mnie to po prostu lato= brak nocy astronomiczej :( i tyle , a tak przy okazji miałbym prosbe bo skoro juz o tych wakacjach nie pierwszy raz wspominasz to wnioskuje ze masz duzo czasu - popracuj troszke nad składnią zdań bo momentami trudno zrozumiec co masz na mysli.
Pozdrawiam serdecznie
deep
deep_space Offline

Avatar użytkownika
-#20%
-#20%
 
Posty: 101
Dołączył(a): 2008-05-25, 22:18
Lokalizacja: Leszno


Powrót do Wolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron