XXIX Letnie Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008

Luźne rozmowy na wszelkie tematy...

Moderatorzy: Coremeil, Michał Marciniak, Maks Kocot, wimmer

Postprzez Łukasz Wojtyniak » 2008-07-02, 21:48

[center]Obrazek[/center]

[center]Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2008 rozgrywane będą w Pekinie, stolicy Chin, w dniach 8-24 sierpnia.[/center]
Będą to pierwsze Igrzyska Letnie w Azji od 20 lat - od Igrzysk w Seulu.

Decyzja o wyborze Pekinu jako miasta organizatora zapadła 13 lipca 2001. O organizację tych Igrzysk zabiegały także: Toronto (Kanada), Paryż (Francja), Stambuł (Turcja) i Osaka (Japonia).

W Pekinie rozgrywane będą nowe konkurencje: bieg kobiet na 3 000 m z przeszkodami oraz pływanie na otwartym akwenie na dystansie 10 000 m kobiet i mężczyzn. W tenisie stołowym gra deblowa mężczyzn i kobiet zastąpiona będzie turniejem drużynowym. W strzelectwie kobiety nie będą już rywalizowały w podwójnym trapie i trafianiu do ruchomej tarczy.

Pekiński Komitet Olimpijski ustalił, iż głównym hasłem pekińskich igrzysk olimpijskich będzie zawołanie: "jeden świat, jedno marzenie", stwierdził on, iż na tym samym świecie ludzie posiadają jedno wspólne marzenie o dążeniu do rozkwitu i pokoju.

Igrzyska rozpoczną się ósmego dnia, ósmego miesiąca, dwa tysiące ósmego roku, o ósmej osiem wieczorem, gdyż w symbolice chińskiej liczba osiem jest symbolem szczęścia, obfitości, pieniędzy oraz spokoju.

Zapraszamy wszystkich do relacji z tegorocznych Igrzysk Olimpijskich na POA :idea: :-D
Aktualnie jednak czekają nas informacje przed rozpoczęciem i informacje o tej największej na sportowej imprezie świata!
Ostatnio edytowano 2008-11-29, 22:51 przez Łukasz Wojtyniak, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Łukasz Wojtyniak
www.poa.home.pl
www.poa.com.pl
Łukasz Wojtyniak Offline


-#20%
-#20%
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2008-04-16, 21:32
Lokalizacja: Przeźmierowo

Postprzez Maks Kocot » 2008-07-03, 12:33

[center]Dyscypliny Igrzysk Olimpijskich w Pekinie:

-Badminton
-Baseball
-Boks
-Gimnastyka
-Hokej na trawie
-Jeździectwo
-Judo
-Kajakarstwo
-Kolarstwo
-Koszykówka
-Lekkoatletyka
-Łucznictwo
-Pięciobój nowoczesny
-Piłka nożna
-Piłka ręczna
-podnoszenie ciężarów
-Siatkówka
-Softball
-Sporty Wodne
-Strzelectwo
-Szermierka
-Taekwondo
-Tenis
-Tenis Stołowy
-Triatlon
-Wioślarstwo
-Zapasy
-Żeglarstwo


PLAN OLIMPIADY:

Obrazek[/center]

*Może ulec zmianie z przyczyn niezależnych

[center]ZAPRASZAM NA RELACJE POA :)[/center]
Obrazek
Maks Kocot Offline

Avatar użytkownika
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 184
Dołączył(a): 2008-04-23, 13:07
Lokalizacja: Płock

Postprzez Maks Kocot » 2008-07-04, 20:18

Sześciu reprezentantów Polski znalazło się w reprezentacji Polski w tenisie, która wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. W grze pojedynczej w stolicy Chin zagrają Agnieszka Radwańska i Marta Domachowska, a w grze podwójnej - trzy deble, w tym dwa kobiece.

Najwcześniej pewna miejsca w olimpijskim turnieju była Radwańska, która obecnie jest 11. tenisistką w rankingu WTA Tour, natomiast Domachowska zakwalifikowała się w czerwcu, bowiem w dniu weryfikacji znajdowała się na 65. pozycji na świecie.

Obie w Pekinie odnotują olimpijski debiut, a oprócz startów w singlu, wystąpią również razem w deblu. W grze podwójnej kwalifikacje olimpijską uzyskały też Klaudia Jans i Alicja Rosolska, które także po raz pierwszy wezmą udział w igrzyskach.

Wśród mężczyzn żaden z polskich tenisistów nie spełnił wymogów rankingowych w singlu, natomiast w Pekinie wystąpi jeden z czołowych debli świata - Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, obecnie szósta para w klasyfikacji ATP "Doubles Race".

Fyrstenberg i Matkowski debiut olimpijski odnotowali w 2004 roku w Atenach, gdzie przegrali w pierwszej rundzie ze Szwajcarami Rogerem Federerem i Yvesem Allegro.

Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja o medale pekińskich igrzysk w grach singlowych. Wśród mężczyzn weźmie w niej udział pięciu najlepszych obecnie tenisistów w rankingu ATP "Entry System", kolejno: Szwajcar Roger Federer, Hiszpan Rafael Nadal, Serb Novak Djokovic, Rosjanin Nikołaj Dawidienko oraz Hiszpan David Ferrer.

Dzięki "dzikiej karcie" przyznanej przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF) tytułów wywalczonych przed czterema laty będzie mógł bronić Chilijczyk Nicolas Massu, w singlu i deblu razem z Fernando Gonzalezem.

Natomiast w kobiecym turnieju wystąpi aż osiem z czołowych dziesięciu tenisistek świata: Serbka Ana Ivanovic (nr 1.), Rosjanka Maria Szarapowa (2.), Serbka Jelena Jankovic (3.), Rosjanki Swietłana Kuzniecowa (4.) i Jelena Dementiewa (5.), amerykańskie siostry Serena (6.) i Venus Williams (7.) oraz Rosjanka Dinara Safina (9.).

W poniedziałek do tego grona dołączy Radwańska, która po dojściu do ćwierćfinału w wielkoszlemowym turnieju w Wimbledonie - jako pierwsza polska tenisistka w historii - awansuje do czołowej dziesiątki klasyfikacji WTA.

W turniejach olimpijskich w grach singlowych wystąpi po 64 zawodników, w deblach - po 32 duety.

[center]Olimpijska reprezentacja Polski w tenisie na igrzyska w Pekinie:

gra pojedyncza kobiet:

Agnieszka Radwańska (KS Nadwiślan Kraków)
Marta Domachowska (TKS Warszawianka)

gra podwójna kobiet:

Marta Domachowska i Agnieszka Radwańska
Klaudia Jans (SKT Sopot) i Alicja Rosolska (TKS Warszawianka)

gra podwójna mężczyzn:

Mariusz Fyrstenberg (WKT Mera Warszawa) i Marcin Matkowski (KT Masters Szczecin).[/center]
Obrazek
Maks Kocot Offline

Avatar użytkownika
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 184
Dołączył(a): 2008-04-23, 13:07
Lokalizacja: Płock

Postprzez Maks Kocot » 2008-07-07, 21:09

Polscy lekkoatleci marzą o olimpijskich medalach. Jednak z formą jest krucho. Na zakończonych mistrzostwach Polski nikt nie pobił rekordu kraju a tylko Artur Noga wypełnił minimum olimpijskie - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
Dwudziestoletni Artur Noga to największa nadzieja polskiej lekkoatletyki. Ma na swoim koncie tytuły mistrza zarówno świata jak i Europy juniorów. Teraz zdobył pierwszy "dorosły" tytuł mistrza Polski w biegu na 110 m ppł. Jego czas 13,47 s. był o 0,08 s. lepszy od minimum olimpijskiego.
Przed olimpijczykami pozostał teraz miesiąc przygotowań do igrzysk w Pekinie. Część kadrowiczów rozpocznie właściwe przygotowania do olimpijskiego startu już w tym tygodniu, część weźmie udział w mityngach. PZLA pozostawił jeszcze furtkę dla kilku zawodników na uzyskanie minimum do 12 lipca.
Obrazek
Maks Kocot Offline

Avatar użytkownika
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 184
Dołączył(a): 2008-04-23, 13:07
Lokalizacja: Płock

Postprzez Maks Kocot » 2008-07-08, 15:43

Wygląda na to, że zakończyła się "wojna" pomiędzy Marco Bonittą a jego podopiecznymi - donosi "Sport".
Z relacji Anny Barańskiej wynika, że atmosfera po niedzielnej wygranej z Turczynkami oczyściła się. - Atmosfera się rozluźniła, śmialiśmy się, udało się nieco zapomnieć o tych wydarzeniach z ostatnich tygodni - twierdzi Barańska.

Polskie siatkarki czeka teraz trudny okres. Rozpoczyna się zgrupowanie w Szczyrku, na którym kadra Bonitty będzie szlifować formę na igrzyska.
Obrazek
Maks Kocot Offline

Avatar użytkownika
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 184
Dołączył(a): 2008-04-23, 13:07
Lokalizacja: Płock

Postprzez Maks Kocot » 2008-07-10, 20:00

sportowców - 101 kobiet i 157 mężczyzn liczy reprezentacja Polski na Igrzyska 29. Olimpiady Pekin 2008. Skład ekipy może zwiększyć się maksymalnie o dziesięcioro lekkoatletów, którzy do końca lipca dostali szansę uzyskania minimów olimpijskich. Jak poinformował prezes PKOl Piotr Nurowski podczas konferencji prasowej w czwartek zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego po długiej dyskusji zatwierdził skład w liczbie 258 sportowców.
Jak poinformował prezes PKOl Piotr Nurowski podczas konferencji prasowej, w czwartek zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego po długiej dyskusji zatwierdził skład w liczbie 258 sportowców.

"Przychyliliśmy się do prośby Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, aby sześciu zawodniczkom i czterem zawodnikom dać jeszcze możliwość wypełnienia normy, której do tej pory z różnych względów nie osiągnęli, do 31 lipca" - powiedział Piotr Nurowski.
Jak wyjaśnił, nie są także ustalone do końca składy w grach zespołowych. Wiadomo tylko, że nie może być w nich więcej niż 12 siatkarek, 12 siatkarzy i 14 piłkarzy ręcznych. Zarządy związków tych dyscyplin mają do 19 lipca podać ostateczne składy.

Pod względem liczby sportowców jest to trzecia w historii startów Polaków w letnich igrzyskach najliczniejsza reprezentacja. Więcej startowało tylko w Moskwie (1980 rok) - 306 i Monachium (1972) - 288.

Prezes PKOl oświadczył, że po raz pierwszy w wiosce olimpijskiej nie będzie mieszkać żaden działacz. "Chcemy zapewnić sportowcom spokój w miejscu, gdzie będą spali, jedli i odpoczywali. Na czas igrzysk wioska zastąpi im dom. Jak zechcą kogoś zaprosić, będzie to ich prywatna sprawa. Tam będą tylko zawodnicy, trenerzy oraz sztab medyczny - 20 lekarzy, 25 specjalistów odnowy biologicznej i trzech psychologów".

Jak dodał, sztab olimpijski zadbał także o stronę duchową. "Ponieważ większość reprezentantów to katolicy, będzie z nimi kapelan polskiego sportu, salezjanin, wiceprezes zarządu SALOS RP ks. Edward Pleń, a w drugiej części igrzysk - delegat KEP ds. duszpasterstwa sportowców bp Marian Florczyk".

Sekretarz generalny PKOl Adam Krzesiński podkreślił, że tym razem Misja Olimpijska, którą dowodzi Kajetan Broniewski, jest bardzo skromna - liczy dziesięć osób. Jedenastą jest pracujący w ambasadzie RP w Pekinie, attache olimpijski Janusz Tatera. "Ograniczyliśmy skład misji do minimum na rzecz zwiększenia ekipy szkoleniowej i medycznej".

Minister sportu i turystyki Mirosław Drzewiecki z wielką satysfakcją mówił o bardzo dobrym współdziałaniu z Polskim Komitetem Olimpijskim oraz sztabem nadzorującym przygotowania sportowców do pekińskich igrzysk. "Życzę każdemu tak znakomitej współpracy".

Minister i prezes PKOl wzięli na siebie odpowiedzialność za wyniki reprezentantów kraju. "Sukces ma wielu ojców, porażka jest sierotą. Skoro razem monitorowaliśmy przygotowania, to razem bierzemy odpowiedzialność. Na pewno w przypadku sukcesów nie będziemy wypinać piersi ... To będą zasługi zawodników, trenerów, lekarzy, masażystów, psychologów. Nam przyjdzie tłumaczyć się z niepowodzeń, ale taka jest już nasza rola" - powiedział Mirosław Drzewiecki.

Piotr Nurowski dodał, że ma świadomość kto za co odpowiada. "Nie boję się odpowiedzialności. Uważam, że PKOl pod moim kierunkiem zrobił wszystko, aby sportowcy mieli optymalne warunki. Utarła się opinia, że PKOl jest od kapeluszy, krawatów ... W Pekinie reprezentacja nie będzie miała ani kapeluszy, ani krawatów. To symbol zmiany w naszej działalności. Mieliśmy wpływ na skład reprezentacji więc musimy być konsekwentni i wziąć na swoje barki niepowodzenia".

Odnosząc się do pytania PAP prezes PKOl przyznał, że ponad wszystkim powinny być związki sportowe, bo tam jest jądro. Jednak nie zawsze dana organizacja ma odwagę wyjść do dziennikarzy czy stanąć przed kamerą i uderzyć się w piersi. Tak było po ostatnich igrzyskach w Atenach w 2004 roku; dziesięć medali zdobytych przez Polaków uznano powszechnie za porażkę i wówczas prezesi związków schowali głowę w piasek. Do bicia pozostał tylko szef PKOl Stanisław Stefan Paszczyk.

Jak będzie w Pekinie? Zdaniem Piotra Nurowskiego Polacy powinni wywalczyć więcej niż dziesięć medali. "My nie biegamy, nie wiosłujemy, nie fechtujemy, dlatego nie wyrywamy się do prognozowania. Patrząc na bilans minionego roku, kiedy to w mistrzostwach świata w dyscyplinach olimpijskich nasi sportowcy zdobyli 20 medali (10 złotych, 5 srebrnych i 5 brązowych), można z umiarkowanym optymizmem spoglądać na Pekin".
Obrazek
Maks Kocot Offline

Avatar użytkownika
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 184
Dołączył(a): 2008-04-23, 13:07
Lokalizacja: Płock

Postprzez Łukasz Wojtyniak » 2008-07-12, 16:09

Zapowiadają się ciekawe igrzyska, gdyż my Polacy mamy prawie najliczniejszą kadrę zawodników w historii! Tylko dwie olimpiady były dla nas liczniejsze, choć jeszcze dokładnej liczny nie znamy (pozostało jeszcze kilka miejsc z czasem kwalifikacji do 30 lipca).

Razem mamy 258 olimpijczyków. Więcej było tylko w Moskwie (28 lat temu) oraz w Monachium (1972 rok).

Igrzyska w Pekinie mają być największym przedsięwzięciem medialnym TVP. Nadawane będą w aż 5 kanałach (w tym także jeden w technologii HD). Łącznie 40 godzin relacji na dobę, łącznie aż 1000 godzin! Będą także specjalne programy na żywo prowadzone tylko w Internecie. W Sieci będzie można zobaczyć na żywo także programy emitowane w telewizji.


SKŁAD POLSKIEJ KADRY OLIMPIJSKIEJ PEKIN 2008

[center]Konferencja prasowa PKOL - ogłoszenie polskiej kadry na Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008[/center]
Ostatnio edytowano 2009-01-26, 17:44 przez Łukasz Wojtyniak, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Łukasz Wojtyniak
www.poa.home.pl
www.poa.com.pl
Łukasz Wojtyniak Offline


-#20%
-#20%
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2008-04-16, 21:32
Lokalizacja: Przeźmierowo

Postprzez Maks Kocot » 2008-07-13, 11:59

A teraz coś ze strony materialnej Igrzysk Olimpijskich:

Dwadzieścia tysięcy dolarów premii otrzyma każdy australijski złoty medalista igrzysk olimpijskich, które 8 sierpnia rozpoczną się w Pekinie - poinformowały miejscowe media.
Za zdobycie mistrzostwa olimpijskiego w Atenach australijscy sportowcy mogli liczyć na 10 tys. dolarów, a w osiem lat temu w Sydney na 15 tys.

Media w Australii podkreślają, że miejscowy komitet olimpijski wycenił złoty medal z Pekinu dziesięć razy niżej niż sportowe władze Azerbejdżanu, a na większą premię może liczyć reprezentant Nowej Zelandii, który zajmie w olimpijskiej rywalizacji ... czwarte miejsce.
Według danych Australijczyków, najwyższe nagrody za olimpijskie złoto mają obiecane Grecy - ok. 312 tys. dolarów.

Polscy sportowcy za złoty medal olimpijski wywalczony w Pekinie mogą liczyć na premię w wysokości 200 tys. złotych.
Obrazek
Maks Kocot Offline

Avatar użytkownika
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 184
Dołączył(a): 2008-04-23, 13:07
Lokalizacja: Płock

Postprzez Maks Kocot » 2008-07-15, 13:43

Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski, decyzją zarządu, został przewodniczącym kierownictwa polskiej reprezentacji na pekińskie igrzyska. Funkcje zastępców powierzono: Zbigniewowi Paceltowi, Wojciechowi Walkiewiczowi i Adamowi Krzesińskiemu.
Kierownictwo reprezentacji Polski:

Piotr Nurowski - przewodniczący reprezentacji
Polski, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego
Zbigniew Pacelt, z-ca
przewodniczącego ds. sportowych, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i
Turystyki
Wojciech Walkiewicz, z-ca przewodniczącego ds. organizacyjnych,
wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego
Adam Krzesiński, z-ca
przewodniczącego ds. finansowych, sekretarz generalny Polskiego Komitetu
Olimpijskiego
Misja Olimpijska:
Kajetan Broniewski - szef misji
Tomasz Marcinkowski - z-ca szefa misji
Urszula Jankowska - pion sportowy
Wojciech Wasiak - pion sportowy
Jan Pośnik - pion sportowy
Marzenna Koszewska - pion organizacyjny
Iwona Łotysz - pion organizacyjny
Joanna Huzarska - pion organizacyjny
Marian Sypniewski - pion organizacyjny
Janusz Tatera - attache olimpijski
Henryk Urbaś - attache prasowy
Misja Medyczna:
Hubert Krysztofiak
- szef misji
Jarosław Krzywański - lekarz
Janusz Jurczyk - lekarz
Piotr Trochimczuk - terapeuta
Marek Graczyk - psycholog
Beata Mieńkowska - psycholog
Agnieszka Pisarek - psycholog
Obrazek
Maks Kocot Offline

Avatar użytkownika
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 184
Dołączył(a): 2008-04-23, 13:07
Lokalizacja: Płock

Postprzez POA » 2008-07-15, 20:57

Do rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich pozostało jeszcze 24 dni. Dzisiaj niestety trzeba poinformować o bardzo smutnej rzeczy...

Wielka tragedia w węgierskim sporcie. Znany kajakarz, 36-letni Gyoerg Kolonics, zmarł podczas treningu. Przyczyną śmierci był prawdopodobnie zawał serca.
Kolonics dostał ataku serca podczas treningu, lekarze zajęli się nim niemal natychmiast. Niestety, pomimo reanimacji sportowiec zmarł.

Kolonics miał 36 lat, a na koncie dwa olimpijskie medale - w konkurencji "c2" na 500 metrów w Atlancie w 1996 roku oraz w "c1", także na 500 metrów, w Sydney w 2000 roku.

Śmierć rekordzisty

W mistrzostwach świata zdobył rekordową liczbę 15 złotych medali. Z mistrzostw Europy przywiózł trzy złote medale zdobyte - w 1997 roku w konkurencji "c1" na 1000 m, w 2001 w "c1" na 500 m oraz w 2004 roku w "c2" na 500 m.

[center]Obrazek [/center]


Jest już dostępna czołówka Pekin 2008! Takimi dźwiękami i obrazami będzie nas telewizja i radio witały podczas Igrzysk :-)

<center><object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/StQpPsyws24&hl=pl&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/StQpPsyws24&hl=pl&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object></center>
POA Offline

Avatar użytkownika
Admin
Admin
 
Posty: 415
Dołączył(a): 2008-04-09, 00:39
Lokalizacja: Przeźmierowo

Postprzez Maks Kocot » 2008-07-16, 15:19

Trener reprezentacji siatkarek Marco Bonitta wybrał 14 zawodniczek, które rywalizować będą o prawo startu w igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Włoch mówi, że nie wybrał jeszcze podstawowego składu, a pierwszą szóstkę poda na dzień lub dwa przed turniejem.
Jeszcze niespełna pół roku temu wydawało się, że pozycja Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty jest niezagrożona, ale w maju podczas kwalifikacji olimpijskich w Tokio trener stawiał raczej na Podolec. Później w kadrze, mimo że wina nie leżała po stronie zawodniczek, rozgorzał konflikt na linii Bonitta – Barańska – Skorupa – Skowrońska.

W tym właśnie czasie w reprezentacji pojawiła się Joanna Kaczor, która ostatnie trzy lata spędziła w Stanach Zjednoczonych. Była podstawową atakującą w czasie GP. Czy Kaczor ma szansę na grę w pierwszej szóstce?
-Ona nie ma jeszcze wystarczającego doświadczenia. Kilka spotkań bez wielkiej presji w Grand Prix, to za mało. Nie sądzę, by trener Bonitta dokonał tak istotnej zmiany i Skowrońska kosztem Kaczor wypadła z pierwszej szóstki – twierdzi trener Farmutilu Piła, Jerzy Matlak.
Obrazek
Maks Kocot Offline

Avatar użytkownika
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 184
Dołączył(a): 2008-04-23, 13:07
Lokalizacja: Płock

Postprzez Łukasz Wojtyniak » 2008-07-17, 19:46

Dzisiaj miało miejsce pierwsze ślubowanie olimpijskie polskiej ekipy. Jako pierwsi stanęli: Kierownictwo i Misja Olimpijska.

Członkowie Kierownictwa Reprezentacji Olimpijskiej i Polskiej Misji Olimpijskiej na Igrzyska XXIX Olimpiady w Pekinie złożyli w czwartek w warszawskim Centrum Olimpijskim uroczyste ślubowanie.

Czwartkowe ślubowanie było pierwszym z całej serii, łącznie będzie ich dziesięć. Wszystkie ceremonie rozpoczynają się o godzinie 17.00. Główna uroczystość odbędzie się 25 lipca o godzinie 17:00 w Centrum Olimpijskim PKOl im. Jana Pawła II.

W imieniu Kierownictwa słowa przysięgi olimpijskiej wypowiedział Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski, a w imieniu członków Misji ślubowanie złożył jej szef Kajetan Broniewski.

Każdy z członków Kierownictwa Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej i Polskiej Misji Olimpijskiej otrzymali specjalnie przygotowane przez PKOl powołania i piąte kółko olimpijskie.

Uroczystą przysięgę złożyli:

Kierownictwo Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej

Piotr Nurowski
Przewodniczący reprezentacji Polski
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Zbigniew Pacelt
Z-ca Przewodniczącego ds. Sportowych
Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki

Wojciech Walkiewicz
Z-ca Przewodniczącego ds. Organizacyjnych
Wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Adam Krzesiński
Z-ca Przewodniczącego ds. Finansowych
Sekretarz Generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Misja Olimpijska

Kajetan Broniewski - Szef Misji

Tomasz Marcinkowski - Z-ca Szefa Misji

Urszula Jankowska - Pion Sportowy
Jan Pośnik - Pion Sportowy
Wojciech Wasiak - Pion Sportowy
Marzenna Koszewska - Pion Organizacyjny
Iwona Łotysz - Pion Organizacyjny
Joanna Huzarska - Pion Organizacyjny
Marian Sypniewski - Pion Organizacyjny

Henryk Urbaś - Attache Prasowy
Janusz Tatera - Attache Olimpijski
Pozdrawiam
Łukasz Wojtyniak
www.poa.home.pl
www.poa.com.pl
Łukasz Wojtyniak Offline


-#20%
-#20%
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2008-04-16, 21:32
Lokalizacja: Przeźmierowo

Postprzez Maks Kocot » 2008-07-19, 16:15

Trener Marco Bonitta ogłosił skład 12- osobowej reprezentacji siatkarek na igrzyska olimpijskie w Pekinie. Zawodniczki przebywają obecnie na zgrupowaniu w Szczyrku. Z 14-osobowej kadry, która trenowała w ostatnich dniach uznania w oczach szkoleniowca nie znalazły środkowa Eleonora Dziękiewicz i przyjmująca Anna Woźniakowska.
W poniedziałek Polki odlecą do Moskwy na cykl sparingów z reprezentacją Rosji, która jest mistrzem świata.

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet na igrzyska olimpijskie:
rozgrywające: Milena Sadurek, Katarzyna Skorupa
atakujące: Katarzyna Skowrońska-Dolata, Joanna Kaczor
środkowe: Agnieszka Bednarek, Katarzyna Gajgał, Maria Liktoras
przyjmujące: Anna Barańska, Małgorzata Glinka-Mogentale, Milena Rosner, Anna Podolec
libero: Mariola Zenik
Obrazek
Maks Kocot Offline

Avatar użytkownika
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 184
Dołączył(a): 2008-04-23, 13:07
Lokalizacja: Płock

Postprzez Łukasz Wojtyniak » 2008-07-27, 02:23

Najliczniejsze ślubowanie polskich olimpijczyków - 25 lipca.

W piątek w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II ślubowanie przed Igrzyskami XXIX Olimpiady złożyło 126 sportowców, trenerów i lekarzy, którzy w sobotę, pierwszym z sześciu czarterów, odlecą do Pekinu. Na uroczystość do przybyła także liczna delegacja chińskich dyplomatów, na czele z ambasadorem ChRL w Warszawie Sun Rongminem.

Premier Donald Tusk, który uczestniczył w piątek w uroczystości ślubowania licznej grupy polskich olimpijczyków, życzył im sukcesów na sportowych arenach Pekinu.

- Jedźcie i wygrywajcie dla siebie i wszystkich Polaków - powiedział zwracając się do sportowców, którzy w piątek złożyli w Centrum Olimpijskim w Warszawie ślubowanie i odebrali piąte kółka olimpijskie.

Zwracając się do sportowców, zachęcał ich do wiary, że są w stanie odnosić sukcesy. Przywołał w tym miejscu pamięć tragicznie zmarłego 10 lat temu Władysława Komara, na którego nikt nie liczył, ale wielki duch i wola walki sprawiły, że w Monachium (1972) został mistrzem olimpijskim w pchnięciu kulą.

Prezes PKOl Piotr Nurowski podkreślił liczebność narodowej reprezentacji (261 zawodników i zawodniczek), trzeciej w historii startów Polaków w igrzyskach. - Ekipa nie zmieściła się w jednym budynku i będziemy zajmować półtora - w bardzo dobrym, centralnym punkcie wioski olimpijskiej.

W imieniu zawodników formułę przysięgi odczytał Leszek Blanik. - Odczytanie treści ślubowania było dla mnie bardzo emocjonujące. Cieszę się z tego wyróżnienia, choć czułem na sobie dużą odpowiedzialność. Teraz wszyscy musimy się skupić na najważniejszym - udanym starcie w Pekinie. To mój przedostatni sezon w karierze i marzy mi się, by zakończyć ją złotym medalem olimpijskim - powiedział mistrz świata w gimnastyce sportowej (skok).

Pierwsza polska mistrzyni świata w podnoszeniu ciężarów Aleksandra Klejnowska-Krzywańska (2001) przyznała, że w przeddzień odlotu do Pekinu czuje się mocna, ale... trochę brakuje jej siły. - Startuję dopiero za trzy tygodnie, więc mam jeszcze czas na wypoczynek po ciężkich treningach siłowych. Mój absolutny cel minimum na igrzyskach to nie spaść z piątego miejsca. Wierzę jednak, że wynik może być lepszy.

W uroczystości nie mógł uczestniczyć marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. W liście skierowanym do olimpijczyków napisał m.in.: - Sport jest jednym z fenomenów życia, który wpisał się na trwałe w historię ludzkości. Dlatego o sporcie można mówić, można przy nim odpoczywać, lecz przede wszystkim można go uprawiać. Jak podkreślił piątkowa uroczystość dowiodła, że: - dzięki uporowi, ciężkiej pracy i wierze we własne umiejętności można odnosić najpiękniejsze zwycięstwa. Jesteście najlepszymi z najlepszych w
polskim sporcie.

W piątek sala konferencyjna Centrum Olimpijskiego pękała w szwach. W uroczystości ślubowania grupy 123 sportowców i trenerów, uczestniczyło blisko pół tysiąca osób. W gronie gości byli m.in. członek MKOl Irena Szewińska, minister sportu i turystyki Mirosław Drzewiecki, minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski, parlamentarzyści, ambasador ChRL Sun Rongminem i... pierwsi kibice z Klubu Olimpijczyka w Racocie (woj. wielkopolskie), którzy pod wodzą posła Wojciecha Ziemniaka przećwiczyli różne formy dopingu przed odlotem do Pekinu. (PAP)
Ostatnio edytowano 2009-01-26, 17:46 przez Łukasz Wojtyniak, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Łukasz Wojtyniak
www.poa.home.pl
www.poa.com.pl
Łukasz Wojtyniak Offline


-#20%
-#20%
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2008-04-16, 21:32
Lokalizacja: Przeźmierowo

Postprzez Łukasz Wojtyniak » 2008-07-27, 02:25

Pierwsza grupa polskich olimpijczyków oraz trenerów jest już w drodze do Pekinu. W sobotę o godz. 14.40 z lotniska im. Fryderyka Szopena w Warszawie wystartował Boening 767 300 PLL LOT. Podróż potrwa dziesięć i pół godziny.
Pierwszym z sześciu planowanych rejsów czarterowych, którymi dotrze do Chin i powróci do kraju olimpijska reprezentacja, odleciały w sobotę 123 osoby, przedstawiciele 12 dyscyplin - gimnastyki sportowej, jeździectwa, judo, kajakarstwa, lekkiej atletyki, łucznictwa, piłki ręcznej, pływania, podnoszenia ciężarów, strzelectwa, wioślarstwa i żeglarstwa - oraz członkowie misji medycznej.

Pięć pozostałych czarterowych lotów na trasie Warszawa-Pekin- Warszawa zaplanowanych jest na 2, 6, 15, 17 i 25 sierpnia.
Ostatnio edytowano 2009-01-26, 17:47 przez Łukasz Wojtyniak, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Łukasz Wojtyniak
www.poa.home.pl
www.poa.com.pl
Łukasz Wojtyniak Offline


-#20%
-#20%
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2008-04-16, 21:32
Lokalizacja: Przeźmierowo

Następna strona

Powrót do Wolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron